superliga srbije

Dudić je rušio sve pred sobom, ali je Crvena zvezda danas bila prejaka

Feđa Dudić je trenerski hit u Srbiji.

Nekadašnji šef struke Sarajeva i Veleža na današnje gostovanje Crvenoj zvezdi stigao je sa serijom od šest pobjeda zaredom, a ukupno osam mečeva bez poraza sa ekipom Radničkog iz Kragujevca.

No, tom je fantastičnom nizu danas došao kraj.

Aktuelni prvak Srbije na popularnoj Marakani je slavio sa visokih 5:0 protiv gostiju iz Kragujevca. Strijelci su bili Stamenić (10. minut), Ndiaye (20, 50), Hwang (68) i Katai (76).

Za Radnički je igrao i nekadašnji stoper Sarajeva Besim Šerbečić. Njewgov tim je od 48. minute igrao bez isključenog Stamenića, koji je za samo nekoliko minuta drugog poluvremena dobio dva žuta kartona.

Radnički je četvrtoplasirani tim na tabeli Superlige Srbije sa 41 bodom iz 26 susreta, dok je Zvezda prva sa 65 bodova, također iz 26 utakmica.

Zvezda sada bježi drugoplasiranom Partizanu, svom najvećem rivalu, četiri boda.