dijamant blista

Džeko briljira u novoj sezoni, pogodio i protiv Rizerspora

Edin Džeko je igrao u startnoj postavi Fenerbahcea na gostovanju kod Rizespora u trećem kolu turske nogometne Superlige.

Fener je poveo u 15. minuti golom Brazilca Freda, a potom je pogodio i Džeko u 53. minuti za 2:0.

U nastavku je Fred dodao još dva gola uz autogol Aliqulova, pa u finišu rezultat u korist Fenera iznosi čak 5:0.

Dal Varešanović igrao od prve minute za Rizespor, dok su meč na klupi Muhamed Buljubašić i Amir Hadžiahmetović. Varešanović je zamijenjen u 67. minuti, dok je Hadžiahmetović ušao šest minuta ranije.

Džeko je teren napusio u 70. minuti.

Prethodno je Dijamant bio strijelac u uvodna dva prvenstvena kola u Turskoj, pogodio je mrežu u pobjedi nad Adanom (1:0) i remiju protiv Goztepea (2:2).

Pored toga, postigao je četiri gola u isto toliko utakmica u kvalifikacijama za evropsku Ligu prvaka.

Rizespor je sezonu također otvorio pobjedom i remijem.