istanbul

Džeko i Fener slavili u prvom kolu Europa lige protiv belgijskog Uniona

U okviru prvog kola Europa lige, Fenerbahce je savladao belgijskog predstavnika Royale Uniona rezultatom 2:1 u Istanbulu.

Cijeli tok utakmice je bio jako zanimljiv, a sve ljubitelje fudbala je iznenadila igra Uniona koji nije došao u Tursku samo da se brani, već je pružio sjajnu partiju protiv bh. kapitena Edina Džeke i Fenera.

Igrala se 26. minuta kada je Caglar Soyuncu pogodio za prednost domaćina 1:0. Na poluvrijeme se otišlo ovim rezultatom, a u nastavku utakmice rezultat je mirovao do 82. minute, kada je autogol postigao igrač Royalea Christian Burgess, to je bilo 2:0 za Fener. Treba istaći da je prije drugog gola Union dobio crveni karton u 74. minuti.

Jedini gol za belgijski klub pao je u 93. minuti, kada je pogodio Ross Sykes.

Podsjetimo, Džeko je ovaj meč počeo sa klupe, da bi u 77. minuti ušao umjesto Youssefa En Nesyrija.