Edin Džeko osvojio deveti trofej u karijeri. Veliku pobjedu začinio golom i izborom za igrača utakmice

Edin Džeko osvojio je deveti trofej u karijeri!

Uspjelo mu je to nakon što je u srijedu navečer sa svojim Interom slavio u meču Superkupa Italije protiv gradskog rivala Milana sa 3:0.

Edin Džeko: Pogodio u Rijadu

Drugi gol za Inter u 22. minuti postigao je upravo bosanskohercegovački Dijamant.

Golgeter "Zmajeva" je ovim pogotkom ušao u historiju. Postao je Džeko najstariji igrač koji je bio strijelac u ovom takmičenju (Edin rođen 17. marta 1986. godine). Izabran je i za najboljeg igrača meča.

Vodeći gol za Inter postigao je Federico Dimarco u 10. minuti. kopnačnih 3:0 postavio je Lautaro Martinez u 77. minuti. Šest minuta ranije, Džeku je zamijenio Joaquin Correa.

Kako je već godinama tradicija, meč za Superkup igran je u inozemstvu. Ovog puta, italijanski klubovi gostovali su u Saudijskoj Arabiji, u Rijadu na stadionu Kralj Fahd.

Inače, Edin Džeko je svojih pet prethodnih trofeja osvojio sa engleskim Manchester Cityjem. Ovo mu je bio treći sa Interom. Jedan ima sa njemačkim Wolfsburgom.

Ovo je bilo drugi put da se Milan i Inter sastali u Superkupu Italije. Milan je pobijedio u izdanju 2011. sa 2:1 u Pekingu, Kina.

Strijelac i u ligi

Oba tima su protekle sezone osvojila po trofej u Italiji. Milan je aktuelni šampion, dok je Inter pobjednik Kupa Italije.

Inter i Milan su ove sezone odigrale jedan meč u okviru Serije A, u kojem je Milan pobijedio rezultatom 3:2. Džeko je i u toj utakmici postigao gol za Inter.

Dijamantu je ovo bio 11. pogodak u sezoni u svim takmičenjima. Nerazzurri nakon 18 kola zauzimaju četvrto mjesto u prvenstvu Italije sa 37 bodova. Lider Serije A Napoli ima deset bodova više.