Edin Džeko sa dva gola protiv Plzena stigao legendarnog Del Piera!

Inter i Milan edin džeko slavi na stadionu dres

Edin Džeko postigao je večeras i drugi gol protiv Plzena.

Naš nogometni reprezentativac bio je u 43. minuti strijelac za 2:0 za italijanski tim u petom kolu Lige prvaka. Drugi gol postigao je u 66. minuti za 3:0.

Inter je vodio sa 2:0 u nakon prvog poluvremena. Ukoliko pobijedi, osigurat će plasman u drugu fazu elitnog kontinentalnog takmičenja. Edinu je ovo bio 12. gol u karijeri protiv češkog kluba u deset mečeva.

Devet je postigao u Ligi prvaka i tri u Evropskoj ligi protiv Plzena.

Pogodio i u prošlom susretu

Dijamant je, podsjetimo, postigao vodeći gol za Inter na gostovanju kod Plzena u prvim dijelu takmičenja u okviru grupe C prošlog mjeseca.

Večeras je zatresao mrežu, krunišući sjajnu akciju svog kluba.

Akciju su počeli Nicolo Barella i Federico Di Marco. Ovaj drugi je sjajno centrirao, a Edin Džeko sjajno pogodio za 2:0.

Edin je igrao bitnu ulogu i kod vodećeg gola Intera. U 35. minuti, Alessandro Bastoni centrirao je sa lijeve strane. Džeko je majstorski dozvolio da lopta preko njega padne do Henrykha Mkhitaryana, koji se sageo i glavom iz blizine poslao loptu u mrežu.

"Nerazzurri zasluženo imaju dva gola više. U prvom poluvremenu su uradili tačno ono što su morali. Inzaghijevi ljudi su napali od početka, ali i sa strpljenjem i bez nepotrebnog rizika.

Dimarco i Dumfries su posebno stvarali probleme odbrani Plzena svojim neprekidnim trčanjem po bokovima", navodi u analizi eksper Evropske nogometne federacije (UEFA).

Drugi gol je postigao u 66. minuti. Stigao je Dijamant i legendarnog Italijana Alessandra Del Piera. Obojica imaju po 53 gola u evropskim takmičenjima.

Edin je u 71. minuti napustio teren. Zamijenio ga je Joaquin Correa.

Bayern već osigurao nokaut-fazu

Italijanski tim bi večerašnjom pobjedom, kolo prije kraja, osigurao jednu od prve dvije pozicije u grupi i plasman u osminu finala elitnog takmičenja.

U drugom meče petog kola grupe C večeras od 21 sat igraju Barcelona (Španija) – Bayern Munchen (Njemačka).

Bayern je već siguran za nokaut fazu, sa 12 bodova na prvom mjestu. Inter ima sedam bodova, Barcelona četiri. Plzen je posljednji u grupi, bez bodova.