Edin Džeko postigao dva gola za Inter u derbiju! Hoće li mu jedan biti oduzet?

Džeko drugi najbolje ocijenjeni igrač edin džeko u dresu slavi na stadionu

Edin Džeko postigao je dva gola za Inter u derbiju 15. kola italijanske nogometne Serije A na gostovanju kod Atalante. No, drugi je upitan navodno jer vladaju nedoumice oko toga da li je možda riječ o autogolu.

Dijamant je prvo u 36. minuti sjajnim pogotkom izjednačio na 1:1. Nakon ubačaja u šesneasterac domaćih, Džekin partner u napadu Lautaro Martinez je loptu prebacio glavom.

Domaći poveli iz penala

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine pogodio je mrežu tima iz Bergama. Prethodno je Atalanta povela golom Ademole Lookmana iz penala u 25. minuti.

Džeko je potom postigao i drugi gol za 2:1 u 56. minuti. No, oko ovog gola još vlada nedoumica kome ga pripisati. Pojedini su mediij naveli da je ovaj gol ustvari autogol Joakima Maehlea.

Federico Dimarco je centrirao, a Maehle je sa Džekom startao na loptu.

Treći gol Intera je definitivno bio autogol u 61. minuti. Defanzivac Atalante Jose Luis Palomino zatresao je vlastitu mrežu. Palomino se do kraja, u 77. minuti, još jednom upisao u strijelce.

Ovaj put je pogodio pravi gol. Na kraju je bilo 3:2 za Inter.

Edin Džeko: Efikasan i u Ligi prvaka

Nerazzurri nakon ove pobjede trenutno zauzimaju peto mjesto na tabeli prvenstva Italije sa 30 bodova. Bodovno su dostigli aktuelnog prvaka i gradskog rivala Milana. Imaju dva boda više od Juventusa.

No, oba ova dva tima imaju i po utakmicu manje.

Edin Džeko je na učinku od šest golova i tri asistencije u 15 prvenstvenih nastupa ove sozone u Seriji A. U evropskoj Ligi prvaka je postigao tri pogotka u šest utakmica.