Predsjednik Stranke za Bosnu i Hercegovinu Semir Efendić reagovao je vijesti o turbulencijama unutar SBiH u Tuzlanskom kantonu te napuštanju Admira Čavalića, načelnika Općine Čelić Admira Hrustanovića i brojnih vijećnika.
Efendić je rekao kako "taj događaj označava prekretnicu u radu Stranke za Bosnu i Hercegovinu u Tuzlanskom kantonu".
"Tek sada postoje uslovi za ozbiljan napredak i rad, te daleko bolje rezultate u odnosu na ranije. Do sada stranka nije bila parlamentarna u Skupštini TK (zbog istupanja dva zastupnika iz Živinica na početku mandata), niti je prešla izborni prag u gradu Tuzla, što je stanje koje se mora drastično promijeniti nabolje.
Kolega Admir Hrustanović načelnik općine Čelić svoj posao načelnika radi predano te mu u tom poslu želim sreću", rekao je Efendić.
Podsjetimo, u zajedničkom saopćenju, kao razlog napuštanja stranke navedeno je kontinuirano kršenje Statuta, potpuni nestanak unutrašnje demokratije i pretvaranje SBiH u privatni politički projekat uskog kruga ljudi.
Posebno su istakli grubo kršenje Statuta prilikom nedavnog izbora rukovodstva SBiH TK, kada je, suprotno Statutu, tajno glasanje promijenjeno u javno, s ciljem političkog pritiska i kontrole članova pri glasanju.