Prema izvještajima ruskih državnih medija, ruski pukovnik koji je služio kao vojni komandant okupiranog ukrajinskog grada Berdjanska ubijen je u eksploziji automobila bombe.
Autobomba je navodno eksplodirala u blizini gradskog administrativnog sjedišta, koje se koristi kao ruska baza.
Fotografije pokazuju da je automobil kojim se koristio ruski vojni zvaničnik, koji je identificiran kao pukovnik Artjom Bardin, teško oštećen u napadu .
Prema prvim izvještajima, Bardin je preminuo od zadobijenih rana. Ali Vladimir Rogov, administrativni načelnik regije Zaporožje kojeg je imenovala Rusija, objavio je na Telegramu napisanom nešto poslije 20.30 sati u utorak da se pukovnik "bori za život".
"Hvala Bogu, informacije o smrti komandanta Berdjanska Artjoma Bardina nisu potvrđene. Unatoč teškim ozljedama, amputaciji noge i velikom gubitku krvi, on je živ. Liječnici se i dalje bore za njegov život”, rekao je.
Ruski zvaničnici tvrde da iza napada stoji Ukrajina. Ako je istina, to bi bio dosad najveći natentat na zvaničnika koji je radio za okupacijsku vladu Rusije u Ukrajini.