nova velika zvijezda

Endrick došao u Real, vidio koliko je sati i već najavio Perezu: Zatražit ću odlazak ako…

Endrick ima plan ako ne dobije dovoljno minuta u prvom timu Reala u prvim mjesecima svoje debitantske sezone.

Ovaj 18-godišnji napadač, koji se smatra jednim od najuzbudljivijih talenata na svijetu, bio je dirnut do suza prošlog mjeseca nakon što je zvanično predstavljen kao igrač Real Madrida.

Govoreći pred 40.000 navijača na Bernabeuu, rekao je da je ostvarenje sna potpisati ugovor za aktuelnog prvaka Evrope. "Tako sam sretan", rekao je.

"Odmalena sam navijao za Madrid, a sada ću igrati za Madrid."

Endrik je dodao: "Ovdje sam, igrat ću, tako sam srećan, moja porodica je također. Nemam riječi da opišem šta osjećam. Oduvijek sam želio da budem ovdje. Htio sam da igram za Madrid."

Tinejdžer je debitovao za Madrid u njihovom predsezonskom okršaju protiv Milana 27. jula prije nego što je odigrao više minuta u porazu od Barcelone rezultatom 2-1.

Ali tek treba da debituje za ekipu Carla Ancelottija. Propustio je meč protiv Atalante u Superkupu prije nego što je grijao klupu tokom proteklog vikenda na Mallorci.

S obzirom da se lista utakmica gomila u narednim sedmicama i mjesecu, Ancelotti će vjerovatno češće koristiti brazilskog napadača dok se pripremaju za odbranu krune u Ligi prvaka.

S obzirom na to, Endrick će tražiti da napusti Real Madrid na posudbu u januaru ako ne dobije dovoljno minuta na terenu u ranom dijelu sezone, navodi španska publikacija AS.

U izvještaju se navodi da mu je cilj da što prije izbori mjesto u startnoj postavi Madrida, ali 'ne gubi iz vida da može doći do manjka minutaže'.

Prva procjena njegove situacije bit će napravljena na Božić, a druga na ljeto.