euro 2024

Engleska je odbrojavala sekunde do ispadanja. Bellingham je tada izveo magiju i tu je Slovačkoj bio kraj

Fudbalska reprezentacija Engleske nastavlja svoje takmičenje na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Gordi Albion mučio se sa Slovačkom, odbrojavao sekunde do ispadanja, ali je na kraju uspio slaviti 2:1 poslije produžetaka.

U 25. minuti Slovaci su iznenađujuće poveli kada je Schranz pogodio na asistenciju Streleca.

Dugo su uspjeli odolijevati, a treba priznati da je Engleska imala još jednu blijedu partiju.

Međutim, u dubokoj nadoknadi vremena drugog poluvremena, nakon jedne gužve Guehi je glavom prebacio loptu do Bellinghama, a ovaj škaricama fenomenalno pogodio za poravnanje i produžetke.

Već na startu drugog produžetka sve je bilo gotovo. Još jedna gužva u šesnaestercu Slovačke, Toney je dodao do Kanea, ovaj glavom matirao Dubravku i postigao drugi gol za Englesku.

Do kraja, Gareth Southgate je zatvorio utakmicu u svom stilu, Slovaci su pokušavali stići do izjednačujućeg pogotka, ali u tome nisu uspjeli.

Engleska je tako zakazala četvrtfinale Eura sa Švicarskom.