Nekadašnji veznjak Arsenala i Bayer Leverkusena, Granit Xhaka, zvanično je novi član Sunderlanda, povratnika u Premier ligu.
Klub s "stadiona Svjetlosti" potvrdio je dolazak iskusnog švicarskog reprezentativca, koji je potpisao ugovor nakon što je Leverkusen inkasirao 15 miliona eura.
Xhaka se u Englesku vraća nakon dvije sezone u dresu Bayer Leverkusena, gdje je bio jedan od ključnih igrača pod vodstvom trenera Xabija Alonsa. Ipak, odlazak španskog stručnjaka iz kluba očigledno je utjecao na Xhakinu odluku da promijeni sredinu.
Iako je imao ponudu i Milana, Xhaka se odlučio za Sunderland, koji mu je, kako prenose britanski mediji, ponudio značajnu ulogu u timu i jasnu viziju razvoja kluba. Uprava je naglasila da Xhaka neće biti samo igrač, već i lider nove generacije.
Sunderland je ovog ljeta značajno ojačao tim. Uz Xhaku, stigli su i Simon Adingra, Reinildo, Enzo Le Fée, Habib Diarra, Noah Sadiki i Chemsdine Talbi, dok je blizu potpisa i golman Robin Roefs iz nizozemskog NEC-a.