LA LIGA

Atletico razbio Valenciju: Cityjev odbačeni ‘zlatni dečko’ stavio tačku na i

Nogometaši madridskog Atletica ostvarili su uvjerljivu pobjedu nad Valencijom rezultatom 3-0 pred domaćom publikom u petom kolu španske La Lige. Atletico je s ovom pobjedom stigao do 11 bodova, izjednačivši se na tabeli s Realom i Villarrealom, dok svi zajedno zaostaju četiri boda za vodećom Barcelonom. Valencia, s druge strane, još uvijek traži prvu pobjedu ove sezone i nalazi se na samom dnu tabele.

Prvi pogodak za Atletico postigao je Conor Gallagher u 39. minuti, a prednost je dodatno povećao Griezmann u 54. minuti. Konačnih 3-0 postavio je Julian Alvarez u sudačkoj nadoknadi.

Nogometaši Athletic Bilbaa također su upisali pobjedu, svladavši Las Palmas u gostima s 3-2. Iako nije postigao gol, ključni igrač susreta bio je Inaki Williams, koji je asistirao kod sva tri pogotka svoje momčadi. Athletic je brzo došao u vodstvo preko Sanceta u 7. minuti, a Nico Williams je u 30. minuti povećao na 2-0. Međutim, situacija se zakomplicirala nakon isključenja Jauregizara u 56. minuti, što je domaćin iskoristio da smanji na 2-1 preko Ramireza. Uprkos igraču manje, Athletic je postigao treći gol preko Paredesa u 76. minuti, dok je Munoz u 83. minuti smanjio na 3-2, no domaćini nisu uspjeli izjednačiti do kraja.

Celta Vigo je ostvarila treću pobjedu u sezoni, svladavši Valladolid s 3-1. Celta je dominirala u prvom poluvremenu i vodila s 2-0 golovima Alvareza i Borje Iglesiasa. Valladolid je smanjio u 50. minuti preko Raula Mora, ali Celta je potvrdila pobjedu golom Douvikasa u sudačkoj nadoknadi. Valladolid je završio utakmicu s deset igrača nakon isključenja u 81. minuti.