uefa-ina liga nacija

Englezi protutnjali Helsinkijem sa 3 gola u mreži Finske

U okviru 4. kola grupe 2, drugog razreda Lige nacija, Engleska je u Helsinkiju pobijedila Finsku rezultatom 3:1 ostvarivši treću pobjedu u grupi.

Naime, golove u pobjedi Engleske zabili su Jack Grealish u 18. minuti, Trent Alexander-Arnold u 74. minuti te Declan Rice u 84. minuti, dok je za domaćine zabio Arttu Hoskonen u 87. minuti. Engleska baš kao i u nedavnom susretu protiv Grčke, veći dio susreta nije briljirala. Međutim, ovoga puta je ipak uspjela osvojiti tri boda.

Engleska je povela iz prve prave prilike na utakmici, a među strijelce se upisao Jack Grealish u 18. minuti. Finska je najbolju priliku za izjednačenje u prvom dijelu imala u 38. minuti, ali Benjamin Kallman je loše pucao. Domaćin je imao odličnu priliku i u 57. minuti, no Fredrik Jensen je bio neprecizan.

Engleska je korak do pobjede stigla u 74. minuti lijepim golom Trenta Alexandera-Arnolda iz slobodnog udarca. Sva pitanja oko pobjednika Englezi su razriješili u 84. minuti golom Declana Ricea. Domaćin je četiri minute kasnije ublažio poraz preko Arttua Hoskonena.