euro 2024

Englezi se nisu proslavili ni protiv Danske, na kraju mogu biti sretni jednim bodom

Fudbalska reprezentacija Engleske remizirala je 1:1 sa Danskom u drugom kolu grupe C Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Situacija na tabeli sada je takva da Engleska ima četiri boda, Slovenija i Danska po dva, a Srbija je na jednom osvojenom bodu.

Na prvi pogodak čekalo se do 18. minute. Victor Kristiansen izgubio je loptu uz aut-liniju na svojoj polovici. Prikrao mu se iza leđa Kyle Walker i sjurio po desnoj strani. Odigrao je dodavanje u sredinu, a lopta se izodbijala na nogu Kanea, koji je pogodio s par metara za 0:1.

No, vodstvo Engleza nije dugo trajalo. U 34. minuti Kane je loše izbio jednu loptu koja je došla do danskog veznjaka Mortena Hjulmanda. On je potegnuo s 30 metara. Lopta je ušla u gol od stative nakon snažnog i preciznog udarca, ništa nije mogao napraviti golman Jordan Pickford.

Odmah su Danci u drugoj polovici utakmice krenuli ozbiljno i kreirali prvu ozbiljniju šansu samo dvije minute nakon početka, ali je odbrane Engleske to vrlo brzo očistila.

Razbudili su se i Englezi nešto kasnije kada je u 51. Rice primio tačan pas u šesnaestercu i odmah pucao nisko po sredini gola, ali je Schmeichel bio spreman i odbranio. Saka se samo minutu kasnije prikrao Dancima i pokušao šutirati glavom, ali je lopta otišla pokraj gola. Opasno su nastavili Englezi, kada je Foden s 15-ak metara u 56. minuti dugim niskim šutom pogodio stativu.

Nova šansa su kreirali Danci u 64. minuti kada je Eriksen s ruba šesnaesterca opalio ali je lopta otišla preko gola. I opet, samo tri minute kasnije, zaprijetili su Danci vratima Engleke, ali je Pickford to sigurno uhvatio u ruke. Pružili su odgovor Englezi u 71. minuti, kada je Bellingham dodao Watkinsu unutar pet metara koji je iz blizine šutirao u desni kut, ali je Schmeichel ipak spasio vrata Danske.

Utakmica je tekla mirno sve do 84. minute kada je Guéhi napravio pogrešku i dopustio Dancima da se približe Pickfordu, ali je uspio sustići napad i blokirati šansu Danske.

U 85. ponovno su Englezi izgubili loptu visoko, nakon čega je veznjak Tottenhama Hojbjerg silovito pucao. Pickford je već bio savladan, ali od pogotka ipak nije bilo ništa.