naredne sedmice

Erdogan otkrio o čemu će razgovarati s Trumpom u Bijeloj kući

Vjerujem da će naš sastanak s predsjednikom Trumpom doprinijeti okončanju ratova i sukoba u našem regionu, kazao je Erdogan
Piše AA
AA-20250725-38661521-38661517-ERDOGAN_TURSKA_ZELI_UGOSTITI_PUTINA_I_TRUMPA_U_ISTANBULU

Turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan izjavio je da će sljedeće sedmice u Bijeloj kući razgovarati sa američkim kolegom Donaldom Trumpom o nizu pitanja, uključujući trgovinu, ulaganja i odbrambenu saradnju.

"Na našem sastanku u Bijeloj kući s mojim cijenjenim kolegom i prijateljem, predsjednikom SAD-a Donaldom Trumpom, razgovarat ćemo o nizu pitanja sa našim saveznikom, SAD, s kojim imamo sveobuhvatan strateški odnos, uključujući trgovinu, ulaganja i odbrambenu industriju“, rekao je Erdogan u objavi na turskoj društvenoj mreži NSosyal.

Erdogan je dodao da očekuje da će razgovori imati širi geopolitički utjecaj.

"Vjerujem da će naš sastanak s predsjednikom Trumpom doprinijeti okončanju ratova i sukoba u našem regionu u okviru naše zajedničke vizije za globalni mir, te dodatno ojačati saradnju između naših zemalja", poručio je Erdogan.

Donald Trump Recep Tayyip Erdogan Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu