U jeku napetosti

Erdogan poručio Trumpu: Venecuela ne smije biti gurnuta u haos

AA
AA
trump erdogan

Predsjednik Turske Recep Tayyip Erdoğan i predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Trump razgovarali su u ponedjeljak telefonom o nizu bilateralnih, regionalnih i globalnih pitanja, s posebnim naglaskom na situaciju u Venezuela i Pojas Gaze, javlja Anadolu.

Kako je saopćila Direkcija za komunikacije Predsjedništva Turske, dvojica predsjednika razmijenila su stavove o odnosima između Turske i Sjedinjenih Američkih Država, saradnji u oblasti odbrambene industrije, kao i o aktuelnim krizama koje imaju šire regionalne i globalne posljedice.

Erdogan je tokom razgovora naglasio osjetljivosti Ankare, posebno kada je riječ o Venecueli, upozorivši da se ta zemlja ne smije dodatno gurati u nestabilnost.

„Tokom telefonskog razgovora s predsjednikom Sjedinjenih Američkih Država Donaldom Trumpom prenijeli smo osjetljivosti Turske. Posebno smo naglasili da se Venecuela ne smije uvoditi u novu fazu nestabilnosti“, izjavio je Erdogan.

Dodao je da će Turska nastaviti pružati podršku venecuelanskom narodu.

„Turska i turski narod nastavit će stajati uz prijateljski narod Venecuele u njihovoj borbi za prosperitet, mir i razvoj“, poručio je Erdogan nakon sjednice Kabineta.

Tokom razgovora dotaknuta je i situacija u Pojasu Gaze, pri čemu je Erdogan još jednom istakao potrebu za hitnim koracima koji bi vodili ka smirivanju sukoba i zaštiti civila.

Donald Trump Recep Tayyip Erdogan Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu