Izraelski premijer Benjamin Netanyahu poručio je da će izraelska vojska nastaviti snažno djelovati protiv Irana i njegovih saveznika.
Njegova izjava uslijedila je nakon razmjene oštrih poruka s turskim predsjednikom Recepom Tayyipom Erdoganom.
Erdogan upozorio na prijetnju Turskoj
Erdogan je izjavio da su izraelski vojni napadi na Siriju i Liban dostigli nivo koji, prema njegovim riječima, predstavlja prijetnju i Turskoj.
Govoreći u turskom parlamentu, Erdogan je ocijenio da izraelske aktivnosti predstavljaju širu regionalnu opasnost.
„Napadi Netanyahua i njegove mreže ubica na Liban i Siriju doveli su situaciju do tačke u kojoj prijeti i Turskoj“, rekao je Erdogan.
Različiti stavovi Ankare i Tel Aviva
Turska, koja je članica NATO-a, među najoštrijim je kritičarima izraelskih vojnih operacija na Bliskom istoku.
S druge strane, Netanyahu je poručio da će Izrael nastaviti s djelovanjem protiv Irana i grupa koje smatra njegovim saveznicima.