poseban trenutak

Eriksen je prije tri godine zamalo umro na Euru. Sad je zabio Slovencima

Danski nogometaš Christian Eriksen zabio je gol za 1:0 u prvom poluvremenu prve utakmice Danske na ovom Evropskom prvenstvu protiv Slovenije. Veznjak Manchester Uniteda pogodio je u 17. minuti. Danci su brzo izveli jedan aut, iz kojeg je lopta ubačena u šesnaesterac, a Wind ju je petom ostavio za Eriksena, koji je lijepo utrčao i iz blizine matirao slovenskog golmana Jana Oblaka.

Za Eriksena je ovo poseban trenutak jer je za njega prošlo Evropsko prvenstvo završilo gotovo pa kobno. Onesvijestio se na utakmici protiv Finske u grupnoj fazi. Liječnici su ga oživljavali na terenu, a onda je prevezen u bolnicu.

Kasnije je utvrđeno da je preživio srčani udar. Danski nogometaš rekao je da se nakon infarkta osjeća dobro te je nastavio igrati nogomet na vrhunskoj razini, što je pokazao i na ovom prvenstvu.