Laila Hasanović, danska manekenka bosanskohercegovačkih korijena, ponovo je pod svjetlima reflektora – ovaj put zbog navodne veze s teniskom zvijezdom Jannikom Sinnerom.
Nakon historijskog trijumfa Jannika Sinnera na Wimbledonu, pažnju brojnih svjetskih medija privukla je njegova navodna nova djevojka – atraktivna Laila Hasanović, koja vuče porijeklo iz Srebrenice.
Laila je ranije bila u vezi sa Mickom Schumacherom, sinom legende Formule 1 Michaela Schumachera, a sada se nagađa da je osvojila srce italijanskog tenisera. Prvi put je viđena na tribinama Roland Garrosa, gdje je Sinner igrao protiv Carlosa Alcaraza, što je pokrenulo lavinu spekulacija.
Iako je Sinner tada demantovao da je u vezi, njena prisutnost na Wimbledonu dodatno je pojačala sumnje. Lailin viralni TikTok video s natpisom “Vrijeme je da izgledam zbunjeno na Wimbledonu” prikupio je stotine hiljada pregleda, dodatno raspalivši medijski interes.
Laila Hasanović (24) rođena je u Danskoj, a porijeklom je iz Srebrenice. Odrasla je u Kopenhagenu, a manekensku karijeru započela je nakon godine provedene na razmjeni u američkom Kentuckyju. Bila je finalistkinja izbora za Miss Universe Danske 2019. godine.
Tokom pandemije fokusirala se na društvene mreže, gdje sada okuplja više od 350.000 pratitelja. Prvu veliku kampanju ostvarila je za brend satova, a od tada gradi uspješnu karijeru u modnoj industriji.
Ni Sinner ni Hasanović još uvijek nisu zvanično potvrdili vezu, a u vrijeme finala Wimbledona Laila je, prema objavama na društvenim mrežama, boravila u Grčkoj. Ipak, sve češća njena pojava na važnim sportskim događajima na kojima nastupa Sinner dodatno raspiruje nagađanja.