pl bih

FK Sarajevo u velikom naletu, na Koševu pao i GOŠK

Posljednju utakmicu trećeg kola odigrali su Sarajevo i GOŠK na najvećem stadionu u Bosni i Hercegovini, a meč je završen rezultatom 3:1.

“Bordo” tim je na sjajan način otvorio novu sezonu. U prvom kolu, pred svojim navijačima, savladali su Slobodu rezultatom 3:1, dok su u drugom kolu slavili protiv Sloge istim rezultatom.

GOŠK je odigrao dvije utakmice i upisao isto toliko poraza. Na svom terenu su poraženi od novog/starog člana lige, Radnika iz Bijeljine, dok su u posljednjem kolu doživjeli poraz od viceprvaka i osvajača Kupa BiH, ekipe Zrinjskog.

Prvu priliku na večerašnjoj utakmici imali su fudbaleri GOŠK-a. Nakon jednog slobodnog udarca, Ikić je šutirao s velike udaljenosti, ali je njegov udarac izblokiran, te su gosti iz Gabele imali prvi korner, iz kojeg nije bilo opasnosti po gol Rockova. Nekoliko minuta kasnije, Oliveira je šutirao s velike udaljenosti iz slobodnog udarca, ali je pogodio samo živi zid.

Nakon dobro izvedenog kontranapada, Ikić je šutirao, ali je njegov udarac izblokiran, čime je propala dobra prilika za tim iz Gabele. U 17. minuti, domaći fudbaleri su zaprijetili kada je Jović centrirao, a lopta stigla do Beganovića, koji je šutirao malo pored gola Karića.

Prvi udarac u okvir gola zabilježen je u 24. minuti kada se Čataković lijepo namjestio i šutirao, ali je mladi golman GOŠK-a, Karić, bio siguran i uspješno zaustavio taj pokušaj.

Na sredini terena, iskusni defanzivac GOŠK-a, Enes Sipović napravio je prekršaj nad Oliveriom. Sudija Ermin Sivac prvo je pokazao žuti karton, ali nakon VAR provjere odlučio se za direktan crveni karton, ostavljajući goste s igračem manje od 30. minute meča.

Nekoliko minuta kasnije, Bubanja je poslao upotrebljiv pas za Oliveiru, koji je šutirao, ali je Karić ponovo dobro reagovao i odbranio njegov udarac. Nakon te odbrane, mladi golman se žalio na povredu, pa mu je ukazana medicinska pomoć.

U 40. minuti utakmice, Kyeremeh je uposlio Đorđevića, koji je šutirao, Karić je kratko odbio loptu. Na nju je prvi stigao Oliveira, koji se najbolje snašao u gužvi i postigao svoj prvi pogodak u novoj sezoni.

Dosta ofanzivno su krenuli fudbaleri Sarajeva u drugom poluvremenu. U prvoj minuti drugog dijela utakmice, lopta je nakon kornera stigla do večeras dosta raspoloženog Đorđevića, koji je šutirao, ali je Karić uz pomoć stative odbranio udarac. Minut poslije, nova sjajna prilika za “Bordo” tim. Trenutno najbolji strijelac lige, Guliashvili, ubacio je loptu za Oliveiru koji je šutirao, ali je pogodio prečku gola gostiju.

Potpuna ofanziva domaćeg kluba bila je očekivana, s obzirom na to da su gosti imali igrača manje od 30. minute.Napadi Sarajeva nastavili su se i u nastavku utakmice. Rezervista Unušić je dobro ubacio loptu sa desne strane, ali je Čataković šutirao preko gola. U 70. minuti novi gol u mreži GOŠK-a. Unušić je sjajno ubacio za Čatakovića koji pogađa za 3:0. Minut poslije, mreža domaćih se zatresla. Nakon ubačaja, golman Sarajeva loše je procijenio loptu i otišao “u prazno”, a lopta je stigla do Lagumdžije koji pogađa za 3:1.