PROMAŠILI DVA PENALA

Fonseca bijesan zbog poteza svojih igrača: Ne znam šta im je bilo

Fiorentina je na domaćem terenu pobijedila Milan 2:1 u sedmom kolu Serie A. Yacine Adli u 35. i Albert Gudmundsson u 73. minuti bili su strijelci ekipe iz Firence, dok je za goste pogodio Christian Pulišić u 60. minuti. Utakmicu su obilježila čak tri nerealizirana penala.

Golman Milana Mike Maignan je u 22. minuti odbranio penal Moiseu Keanu, dok je Španac David de Gea u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena zaustavio Thea Hernandeza, a u 56. minuti i Tammyja Abrahama. Trener Milana Paulo Fonseca bio je bijesan na svoje igrače, koji su odlučili da će Hernandez i Abraham pucati s bijele tačke umjesto Pulišića, koji inače izvodi penale.

"Naravno da sam uzrujan što su promijenili izvođača, Pulišić bi trebao pucati penale. Rekao sam igračima da se to više nikada ne smije ponoviti, ne znam što im je bilo", rekao je Fonseca, koji je ljetos preuzeo Milan te u devet susreta ostvario tri pobjede, dva neriješena rezultata i četiri poraza.