euro 2024

Francuzi su na ovom Euru postigli samo jedan gol iz igre, ali to ne ide tako protiv Furije i Yamala

Fudbalska reprezentacija Španije zasluženo se plasirala u finale Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Crvena furija je večeras u Munchenu sa 2:1 savladala Francusku i domogla se svog petog finala u historiji.

A počelo je odlično za Trikolore. U 9. minuti Mbappé je ostao jedan na jedan na lijevoj strani s Nachom i lijepim ubačajem pronašao Kolo Muanija u sredini. Napadač PSG-a glavom je pospremio loptu u mrežu za vodstvo Francuza i šok Španije.

Nije to ipak poremetilo Špance pa već desetak minuta kasnije strašan pogodak postigao je Yamal. Namjestio se na 20-ak metara od francuskog gola i preciznim udarcem od stative savladao Maignana. Ništa tu nije mogao golman Milana.

A u već u 25. potpuni preokret. Navas je ubacio, lopta se odbila do Olma koji se sjajnim driblingom riješio francuske odbrane i zapucao prema golu. Išla je ta lopta u okvir, Kounde je uklizao, ali nije uspio spriječiti da lopta uđe u gol.

De la Fuente je u drugom poluvremenu morao da zamijeni povrijeđenog Navasa kojeg je zamijenio Vivian, dvije minute potom reagovao je i Deschamps sa trostrukom izmjenom kada su ušli Camavinga, Barcola i Griezmann.

Francuska je preuzela terensku inicijativu i pokušavala da kroz posjed izgradi akciju opasnu po gol Simona, ali je u jednom trenutku Španija s velikim uspjehom upasivila igru "Trikolora".

Odličnu priliku propustio je Hernandez koji je poslije greške Ruiza šutirao daleko preko gola, a nakon toga je Mbappe pokvario akciju svog tima slabijim dodavanjem.

Novi fudbaler Reala imao je veliku šansu kada je prošao pored Viviana, ali je šutirao iznad gola.

Krenula je Francuska na sve ili ništa uvođenjem Girouda, a to je ostavilo dosta prostora za Yamala koji je uputio opasan udarac preko gola Maignana.

Španija je s velikim uspjehom ostvarila kontrolu nad utakmicom sve do posljednjeg zvižduka Slavka Vinčića koji je označio da će "Furija" igrati u finalu 14. jula od 21 sat protiv boljeg iz duela između Holandije i Engleske.