košarka

Francuska čudesnim preokretom do polufinala Olimpijade

Košarkaška selekcija Francuske nakon preokreta porazila je njemačke košarkaše u polufinalnom meču sa 73:69.

Već u prvoj minuti susreta Franc Vagner donio je Nijemcima prve poene, nakon čega su uslijedile trojke, a svoju prvu Francuzi su imali tek u osmom minutu meča. Na kraju prve četvrtine Njemačka je vodila sjajnih 25:18.

Već početkom drugog dijela imala je Njemačka dvostruku prednost, a nije ni čudo da su bili ubjedljivi favoriti po mišljenju američkih košarkaša. Ipak, pokazali su Francuzi da ni oni nisu tako laki protivnici, te su za kraj prvog poluvremena preko Ajzea Kordinija i Vembanjame izjednačili na 33:33.

Četvrtu četvrtinu nastavili su Francuzi ubjedljivom prednošću a kraj je odsviran kada je na semaforu bilo 73:69 za trobojnu selekciju i tako je Francuska otišla u finale.

U finalu će se sastati sa boljim iz meča Srbija-Amerika koji se igra večeras od 21h.