konferencijska liga

Fudbaleri Sarajeva večeras brane gol prednosti, “Rođeni” na popravnom u Andori

(Foto: FK Sarajevo)

Revanš susrete prvog pretkola Konferencijske lige UEFA (Evropska nogometna federacija) danas igraju ekipe Sarajeva i Veleža.

Sarajevo će braniti gostujuću pobjedu od 1:0 protiv kazahstanskog Aktobea. Pobjedu bordo timu u meču u Kazahstanu u posljednjim minutama donio je Francid Kyeremeh pogotkom sa oko 20 metara.

Ukoliko Sarajevo eliminira kazahstanskog predstavnika, u drugom pretkolu Konferencijske lige igrala bi protiv slovačkog Spartaka iz Trnave.

Susret Sarajevo - Aktobe igra se večeras na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" s početkom u 21 sat.

U prvom meču prvog pretkola UEFA Evropa Konferencijske lige FK Velež je prošle sedmice na Grbavici odigrao neriješeno 1:1 protiv Inter Club d’Escaldesa iz Andore.

Velež, koji je u sezonu krenuo u dosta izmijenjenom sastavu i sa novim trenerom Damirom Čanadijem, u prvom susretu imao je dosta problema na terenu, što je gostujući tim znao iskoristiti za povoljan rezultat pred revanš na domaćem terenu.

Gosti su u meču u Sarajevu poveli u 34. minuti kada je Joanet Lopez Elo postigao pogodak. Velež je izjednačio u 64. minuti pogotkom Brazilca Elzia Lohana.

U slučaju plasmana u narednu rundu takmičenja mostarski "Rođeni" bi igrali protiv grčkog AEK-a.

Susret Inter Club d’Escaldes - Velež će biti odigran u Andori s početkom u 18 sati.

Fudbaleri Borca sinoć su nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali ekipu Egnatije u albanskom gradu Elbasaniju, u revanš susretu prvog pretkola evropske Lige prvaka.

Borac će u drugom pretkolu igrati protiv grčkog PAOK-a.