spektakularna golijada

Fudbalska ljepotica: Osam golova u derbiju Intera i Juventusa

Inter i Juventus su u 9. kolu talijanske Serie A odigrali 4:4. Bio je to spektakularan derbi prepun uzbuđenja, a na kraju je ipak završio bez pobjednika. Piotrs Zielinski je postigao prvi gol kada je u 15. minuti bio precizan s bijele točke, a to vodstvo Intera je u 20. minuti poništio Dušan Vlahović.

Timothy Weah je šest minuta kasnije doveo Juventus u vodstvo, a onda je u 35. minuti Henrih Mhitarjan zabio za izjednačenje. Zielinski je dvije minute kasnije ponovno pogodio s bijele točke i tako postavio 3:2 kao rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Inter je dobro krenuo u drugi dio i u 53. minuti golom Denzela Dumfriesa povisio na 4:2. Juventus se nije predavao pa je do boda došao pogotcima Kenana Yildiza iz 71. i 82. minute ove lude utakmice.

Nakon devetog kola vodeći je Napoli, Inter je drugi s 18 bodova, a Juventus treći sa 17.