Galatasaray u velikom derbiju bolji od Besiktasa. Sada Džekinom Feneru bježe osam bodova

Fudbaleri Galatasaraya su u 10. kolu Superlige u velikom turskom derbiju kao domaćini na Rams Parku u Istanbulu savladali Besiktas rezultatom 2:1.

Galatasaray je poveo u 13. minuti golom Davinsona Sancheza, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Domaća ekipa je i u nastavku imala više šansi pa je u 67. minuti povećala prednost na 2:0 golom Victora Osimhena.

Besiktas je golom Ernesta Mucija u sudijskoj nadoknadi samo uspio smanjiti na 2:1, čime je Galatasaray upisao još jednu važnu pobjedu u borbi za titulu.

Galatasaray je nakon deset kola lider Super lige s 28 bodova, a potom slijede Samsunspor s 22, Fenerbahce, za koji nastupa reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko, ima 20 iz devet mečeva, koliko ima i četveroplasirani Besiktas.