euro 2024.

Gary Neville nakon susreta dao komentar na račun Hrvatske koji je sigurno jako zabolio susjede. Međutim, u pravu je

Hrvatska je izgubila 3:0 od Španije u prvom susretu grupe B Evropskog prvenstva.

Utakmica je riješena već u prvom poluvremenu kada je momčad selektora Zlatka Dalića primila sva tri pogotka. Strijelci su bili Alvaro Morata, Fabian Ruiz i Dani Carvajal, a Bruni Petkoviću je u drugom poluvremenu poništen gol.

Bivši engleski reprezentativac, a danas trener i stručni komentator Gary Neville (49) pratio je utakmicu za engleski ITV, pa je dao svoj komentar.

"Prije utakmice govorili smo o iskustvu Hrvatske, no iskustvo i godine mogu biti noćna mora kada za protivnike imaš igrače poput Laminea Yamala i Nice Williamsa koji trče prema tebi. Španska brzina je bila previše za Hrvatsku", rekao je Neville, nekadašnji defanzivac koji je sjajnu karijeru proveo u Manchester Unitedu i s njim osvojio 29 trofeja.

Među iskusnijim igračima Hrvatske su Luka Modrić (38), Marcelo Brozović (31), Ivan Perišić (35), Mateo Kovačić (30), Ante Budimir (32), Domagoj Vida (35)…