Kyle MacLachlan na društvenim se mrežama oprostio od svog mentora i prijatelja, reditelja Davida Lyncha, koji je umro u 78. godina nakon ozbiljnih zdravstvenih problema uzrokovanih dugogodišnjim pušenjem.
MacLachlan, koji je gluzmio u hit-seriji "Twin Peaks" te filmovima "Blue Velvet" i "Dune", posvetio je preminulom reditelju emotivnu objavu.
"Dugujem cijelu svoju karijeru, i svoj život zapravo, njegovoj viziji. U njemu sam vidio zagonetnog i intuitivnog čovjeka iz kojeg izbija kreativni okean. Bio je u dodiru s nečim do čega bismo mi ostali željeli doći. Naše prijateljstvo procvjetalo je na filmu "Blue Velvet", a zatim na "Twin Peaksu". Oduvijek sam smatrao da je on najautentičnija osoba koju sam upoznao.
"David je bio u skladu sa svemirom i vlastitom maštom na nivou koja se čini nadljudskim. Nisu ga zanimali odgovori na pitanja jer je shvaćao da su ona zapravo pokretač koji nas čini onim što jesmo. Svijet je izgubio izvanrednog umjetnika, a ja sam ostao bez dragog prijatelja koji je osmislio moju budućnost i omogućio mi da putujem u svjetove koje sam nikada ne bih mogao ni zamisliti. Mogu ga zamisliti kako sada stoji u svom dvorištu i pozdravlja me toplog osmijeha i s velikim zagrljajem. Razgovarali bismo o kafi, radosti neočekivanog, ljepoti svijeta i smijali se", napisao je između ostalog.