premijer liga bih

Golijada na Pecari: Borac se vratio nakon dva gola zaostatka i slavio protiv Širokog

Na Pecari je odigran posljednji susret 11. kola Wwin Premijer lige BiH.

Borac je nadoknadio dva gola zaostatka i stigao do pobjede nad Širokim Brijegom 3:2.

Počelo je kao iz snova za Široki, koji je na Pecari već nakon 15 minuta vodio sa 2:0.
Do prednosti su došli u osmoj minuti nakon greške Juriha Karoline, koju je Miroslav Iličić pretvorio u vodeći pogodak za domaće.

Samo minut kasnije Danijel Lukić je imao dobru priliku, ali je Filip Manojlović obranio njegov udarac. Nije Manojlović mogao ništa u 15. minuti, kada je novu grešku odbrane Borca iskoristio ovaj put Domagoj Jelavić.

Prvu veliku šansu Borac je imao preko Stefana Savića, no njegov pokušaj glavom u 15. minuti odbranio je Tomislav Tomić. Smanjio je Borac prednost Širokog u 23. minuti, kada je sjajnu akciju gostiju realizovao Đorđe Despotović.

Do izjednačenja, Borac je došao u 28. minuti kada je na odbijenu loptu sa 16 metara stigao Zoran Kvržić i matirao Tomića. Mogao je Borac ubrzo do preokreta, ali je dva pokušaja Envera Kulašina zaustavio golman Širokog Brijega.

Drugo poluvrijeme počelo je novim pogotkom Borca. Despotović je pogodio poslije samo 20 sekundi.

Nakon toga dosta je pao tempo, Borac je kontrolisao posjed, a Široki nije stići do izjednačujućeg gola. Na kraju su dobili i crveni karton, Jukić je napravio glupost i poslan je u svlačionicu.