Nakon što je sirijska vojska preuzela kontrolu nad regijom zauzimanjem strateški važnog okruga Al-Tabkah u Rakki od terorističke organizacije YPG/SDF, građani su izašli na ulice kako bi to proslavili.
Proslavljajući oslobođenje regije od terorističke organizacije, mještani su srušili statue koje je SDG postavio u gradu tokom okupacije i koje se smatraju simbolima te terorističke organizacije.
slave oslobađanje
Građani u sirijskom Al-Tabkahu ruše statue: Smatraju ih simbolima te terorističke organizacije
AA