Politika

Gradonačelnik Skaka uputio čestitku direktorima škola i prosvjetnim radnicima

Raport.Ba
Abdulah Skaka
Abdulah Skaka
Obrazovni sistem, kao jedan od pokretača cijelog društva, posljednjih mjeseci pronašao se pred velikim izazovom zbog pandemije. Online nastava pokrenula je brojna pitanja ali i potakla digitalizaciju obrazovanja. Ministarstvo za nauka i mlade BiH odlučilo je da se školarci vrate u škole i da se sa nastavom počne 1. septembra. Izvođenje nastave u Kantonu Sarajevu bit će prilagođeno trenutnoj epidemiološkoj situaciji i smjernicama za prevenciju i kontrolu infekcije COVID-19 u osnovnim i srednjim školama donesenih od strane Zavoda za javno zdravstvo Kantona Sarajevo. Tim povodom, Abdulah Skaka, gradonačelnik Sarajeva uputio je čestitku direktorima škola i prosvjetnim radnicima. “U ime Grada Sarajeva i u svoje lično ime, direktorima škola, nastavnom kadru i svim učenicima želim puno sreće i uspjeha u novoj školskoj godini. Nadam se da vanredne okolnosti i pandemija koja nas je sve usporila neće umanjiti vrijednost novog početka i nove prilike za napredak. Posebne riječi zahvale upućujem svim prosvjetnim radnicima na obavljanju njihove odgovorne i dragocjene zadaće kojom svoja znanja s ljubavlju i strpljenjem prenose novim generacijama. Čvrsto vjerujem da će danas, đaci u školama, sutra biti nosioci društvenog razvoja našeg grada i domovine i mijenjati našu budućnost nabolje”, piše u čestitci.
Abdulah Skaka školska godina Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu