Manchester City je u posljednjem meču 7. kola Premier lige upisao važnu pobjedu na gostovanju protiv Brentforda, rezultatom 1:0.
Junak meča ponovo je bio Erling Haaland, koji je potvrdio da se nalazi u fantastičnoj golgeterskoj formi.
Norvežanin je pogodio na devetoj uzastopnoj utakmici u svim takmičenjima, što dovoljno govori o njegovoj konstantnosti i formi koja City drži u vrhu tabele. Tim Pepa Guardiole sada ima samo tri boda manje od vodećeg Arsenala i djeluje sve ozbiljnije u borbi za titulu.
Trenutak odluke dogodio se rano – u devetom minutu meča. Joško Gvardiol je poslao sjajnu loptu iza leđa odbrane Brentforda, a Haaland je u sprintu nadjačao Van den Berga i preciznim udarcem matirao Caoimhina Kellehera za 0:1.
Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, iako je City imao potpunu kontrolu utakmice. Građani su dominirali u posjedu lopte (72%), imali 10 šuteva prema golu, od čega četiri u okvir, dok je Brentford uspio uputiti samo jedan udarac u okvir gola.
Jedina loša vijest za Guardiolu dolazi u vidu povrede Rodrija, koji je zbog problema s mišićem morao napustiti igru već u 22. minuti. Španac je prošle sezone bio ključni igrač tima, a njegovo odsustvo tada je ozbiljno uticalo na rezultate ekipe.
Koliko je ozbiljna nova povreda dobitnika Zlatne lopte za 2024. godinu, saznaće se u narednim danima nakon detaljnih ljekarskih pregleda.
Iako rezultat ne pokazuje potpunu dominaciju Cityja, jasno je da su gosti bili bolji rival u svim segmentima igre. Erling Haaland je još jednom potvrdio da je neuhvatljiv, a Guardiola će se nadati da povreda Rodrija nije ozbiljna – jer bez njega, City zna biti ranjiv.