premier liga

Haaland het-trikom raznio Ipswich, Tottenham bez milosti

Fudbaleri Manchester Cityja ostvarili su drugu pobjedu u sezoni, u drugom kolu Premijer lige, pošto su na svom terenu poslije preokreta srušili Ipswich.

Aktuelni šampion Engleske je novog člana Premijer lige savladao rezultatom 4:1.

Ipswich je poveo već u sedmoj minuti golom Sama Szmodicsa, ali je ubrzo uslijedio ekspresan preokret Manchester Cityja.

Erling Haaland je u 12. minuti iz penala poravnao rezultat, Kevin De Bruyne je u 14. preokrenuo, a Haaland je novim pogotkom već u 16. dotukao goste. Na kraju, Norvežanin je do het-trika stigao u 88. minuti, kada je postavio i konačan rezultat.

Još ubjedljiviju pobjedu ostvario je Tottenham, koji je kod kuće sa 4:0 savladao Everton.

Yves Bissouma je u 14. minuti načeo mrežu "karamela", a Son Heung-min je u 25. duplirao prednost "pjevaca". Cristian Romero je u 71. minuti maltene riješio pitanje pobjednika, a tačku na meč je u 77. postavio Son svojim drugim golom.

Londonski derbi u kom su se sastali Crystal Palace i West Ham pripao je gostima, koji su slavili sa 2:0.

"Čekićari" su utakmicu rešili za pet minuta, pošto je Tomaš Souček prvo u 67. matirao Deana Hendersona, a zatim je u 72. isto učinio Jarrod Bowen.

Još jedan meč igrao se u Londonu, a u njemu je Fulham pobijedio Leicester sa 2:1.

Emile Smith Rowe je u 18. minuti načeo "lisice", a gosti su do izjednačenja stigli preko Futa Faesa 20 minuta kasnije. Ipak, Alex Iwobi je donio Fulhamu tri boda pogotkom u 70. minuti.

Dvostruki šampion Evrope Nottingham Forest je u gostima savladao Southampton sa 1:0. Pobjedonosni gol za "šumare" postigao je Morgan Gibbs-White u 70. minuti.