OTEŽAN SAOBRAĆAJ

Hakeri napali Zračnu luku Split. Nastao opći haos s letovima

Raport.Ba
zračna luka split

U splitskoj Zračnoj luci sv. Jeronima jučer oko 19:30 došlo je do tehničkih poteškoća u radu informatičkog sistema zbog kojih avioni nisu mogli slijetati ni polijetati. Situacija se kasno sinoć počela normalizirati te su neki avioni poletjeli.

Od jutros se promet u zračnoj luci odvija otežano, moguća su kašnjenja u polasku. Web stranica Zračne luke još uvijek ne radi.

Web stranica još uvijek ne radi, neki avioni poletjeli

Situacija se oko 22:30 polako počela normalizirati te su neki avioni poletjeli.

"U međuvremenu su pripremljeni sljedeći letovi za polijetanje, a za koje smo prikupili potrebne podatke: Zuerich, Zagreb, Pariz, Stuttgart, Muenchen, Oslo, Stockholm, Bergen, Talin, London Gatwick i London City", kazali su sinoć iz Zračne luke Split.

Web stranica Zračne luke još uvijek ne radi, a kako vidimo, neki avioni ipak su i jutros poletjeli.

Hakerski napad

Iz Zračne luke otkrili su što se dogodilo.

"Uzrok jučerašnje nefunkcionalnosti informatičkog sistema u Zračnoj luci sv. Jeronim je hakerski napad. Sve nadležne institucije su uključene u ovaj događaj. Stručne službe intenzivno rade na otklanjanju posljedica ovog napada. U kontaktu smo sa svim zračnim prijevoznicima i zajedno tražimo alternativna rješenja. Molimo sve putnike za strpljenje", izjavio je medijima zamjenik direktora Zračne luke Split Pero Bilas.

hakerski napad Split zračna luka Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu