Šest godina nakon što su otvorili svoj lanac veganskih burgera, Lewis Hamilton, Leonardo Di Caprio i Thibaut Courtois su morali da zatvore vrata.
"Neat burger", restoran kojem je vozač Ferrarija u Formuli 1 bio najveći investitor, a društvo mu pravili glumac i golman Real Madrida, napravio je velike gubitke.
Prema papirima dostavljenim britanskoj Agenciji za registraciju kompanija, restoran je 22. jula donio odluku o dobrovoljnom gašenju.
Hamilton je "Neat burger" pokrenuo 2019. godine, ubrzo nakon što je prešao na vegansku ishranu. Prvi restoran je otvoren u Londonu, a zatim je krenulo širenje po svijetu, uključujući Milan i New York.
Na vrhuncu poslovanja, kompanija je samo u Londonu imala osam lokala. Međutim, 2022. godine zabilježen je gubitak od 7,86 miliona funti, ili preko 9 miliona eura.
Kao manji investitori vremenom su se pojavili Di Caprio i Curtois, ali ni njihova imena nisu mnogo promijenila status kompanije.