Sedemorustruki prvak u Formuli 1 i vozač Ferrarija Lewis Hamilton zatražio je javno od ekipe da ga otpusti.
Poslije još jednog teškog dana i tek 12. pozicije u kvalifikacijama za Veliku nagradu Mađarske, Hamilton je bio potresen.
"Ja sam problem svaki put. Beskoristan sam, potpuno beskoristan. Tim nema nikakav problem – vidjeli ste, bolid je na pol poziciji. Tako da bi vjerovatno trebalo da promijenimo vozača", izjavio je Britanac.
Veliki prvak se i dalje nije popeo na podijum s Ferrarijem, a najbolji rezultat mu je pobjeda u sprintu na Velikoj nagradi Kine.
Zarađuje 69 miliona eura godišnje u Ferrariju, ali čini se da ga i novac ne interesira, već samo pobjede.