Vrhovni vođa Irana ajatolah Ali Hamnei izjavio je da pregovori sa Sjedinjenim Državama ne bi služili interesima Teherana i da bi se pokazali kao „slijepa ulica“.
U video obraćanju, Hamnei je naglasio da Iran neće „popustiti pod pritiskom“ u vezi s obogaćivanjem urana, ponovivši stav da Teheranu nije potrebno nuklearno oružje niti ga namjerava proizvoditi.
Istog dana, iranski ministar vanjskih poslova Abbas Araqchi izjavio je da će Iran nastaviti konsultacije sa svim uključenim stranama. Prema navodima državnih medija, Araqchi se u New Yorku sastao sa šefovima diplomatija Velike Britanije, Francuske i Njemačke.
Iran i evropske sile trenutno vode završne pregovore kako bi spriječili ponovno uvođenje sankcija UN-a Teheranu, prenosi Reuters.