Košarkaši Slovenije poraženi su od Poljske u meču prvog kola grupe D na Eurobasketu.
Meč je, između ostalog, obilježilo i koškanje u posljednjoj četvrtini između igrača dvije reprezentacije, a u centru pažnje bio je Luka Dončić.
Dominik Olejncizak je pri građenju lopte na niskom postu nenamjerno udario slovensku zvijezdu, a odmah je pritrčao Aleksej Nikolić, koji je htio da odbrani svog saigrača.
Oko njih se odmah stvorila gužva, ali na sreću sve je završilo brzom intervencijom sudijskog trojca.
Nikolić je vrlo brzo nakon toga izašao iz igre zbog petog faula, a Poljaci su nastavili da dominiraju protiv nervoznih Slovenaca.