Na letu nizozemske kompanije KLM iz Amsterdama ka Ibici izbila je tuča, kada su dva putnika odbila staviti zaštitine maske, a oni su kasnije uhapšeni.
Ostali putnici pomogli su da se "buntovnici" obuzdaju, a njih je uhapsila španska policja nakon slijetanja na Ibicu, prenosi Indipendent.
"Dva nepristojna putnika odbila su da nose maske i uznemiravali su druge putnike, fizički i verbalno", izjavio je portparol KLM-a.
Dodao je da je pilot o incidentu obavijestio lokalne vlasti po dolasku na španski otok i da su oba putnika uhapšena.
Prema njegovim riječima, sigurnost leta nije bila ugrožena.
Na Instagram nalogu na kojem je objavljen snimak incidenta tvrdi se da je jedan od izgrednika bio Englez i da je pio votku.
Nošenje maski je obavezno na letovima kompanije KLM, kao i na svim aerodromima u Nizozemskoj.
Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu
Svijet
Haos na letu za Ibicu: Tuča u avionu, dva putnika uhapšena jer su odbila nositi maske
Raport.Ba