Prije pet dana u Ulici Kraljice Katarine u Tuzli, došlo je do masovne tuče u kojoj je povrijeđeno pet osoba
O svemu tome, jutros se oglasio MUP TK:
Kako navode, policijski službenici MUP-a TK su na mjestu događaja zatekli šest osoba, i to Z.E. (1953), S.E. (1969), D. E. (2003) iz Tuzle, te S.B. ( 1972), S.B. (1974) i M.B. (2002) iz Brčkog.
Osobe su se međusobno tukle, a jedna osoba je imala i pištolj.
"Žena inicijala S.E. (1969) iz Tuzle zatečena je u narušavanju javnog reda i mira, gdje je fizički napadala na S. B. (1974) i M.B. (2002) te se oglušila na naredbe ovlaštenih službenih lica, iz kojih razloga je S.E. lišena slobode zbog počinjenog prekršaja po Zakonu o javnom redu i miru TK-a, te će protiv iste biti pokrenut prekršajni postupak. Ostali učesnici u događaju zatečeni su na mjestu događaja sa povredama, kao i pištolj koji je S.B. (1972) iz Brčkog u međusobnoj tuči sa Z.E i D.E. oteo od Z.E., koji je predat policiji", saopćeno je iz Uprave policije MUP-a TK.
U ovom događaju povrijeđeni su Z.E., D.E., S.B., S.B., i M.B., kojima je ukazana medicinska pomoć u SHMP Doma zdravlja Tuzla i JZU UKC Tuzla, gdje su kod Z.E. konstatovane teške tjelesne povrede na Odjeljenju ortopedije, ali je isti otpušten na kućno liječenje, dok su ostali zadobili lakše ili povrede o kojima se dežurni ljekari nisu izjasnili.
O događaju je upoznat dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, prema čijim uputama su istražitelji Odjela kriminalističke policije PU Tuzla izvršili uviđaj, te poduzimaju dalje radnje na rasvjetljavanju i dokumentovanju događaja.
Prema objavama na društvenim mrežama, Zvonimir, Samira i Deni Erdeljac napadnuti su od strane više osoba, a Zvonimir i Deni zadobili su teške povrede. U objavama se navodi i da je tokom napada korišten metalni bokser te da je Zvonimir Erdeljac, između ostalog, zadobio hematom glave i prelom nosa