euforija trese "tri lava"

Heroj Engleske nakon pobjedničkog gola: Kunem se svojim životom i životom svog djeteta, rekao sam Palmeru…

Engleska se plasirala u drugo uzastopno finale Evropskog nogometnog prvenstva nakon što je u njemačkom Dortmundu u polufinalnom duelu svladala Nizozemsku rezultatom 2:1.

Junak u redovima "Tri lava" bio je napadač Aston Ville Ollie Watkins koji je u 90. minuti pogodio za veliku pobjedu i put u finale, samo desetak minuta nakon što je ušao u igru.

Čekao ovaj trenutak

“Nevjerovatno – sedmicama sam čekao taj trenutak.

Trebalo je puno napornog rada da dođem ovdje gdje sam danas. Zahvalan sam što sam dobio priliku i zgrabio je s obje ruke. Oduševljen sam", rekao je on.

Watkins o ulasku kao zamjena u 81. minuti zajedno s Coleom Palmerom, koji mu je asistirao za gol.

"Kunem se svojim životom i životom svog djeteta, rekao sam Coleu Palmeru: 'Ulazimo danas, a ti ćeš namjestiti (gol)'

Znao sam, čim je dobio loptu, da će odigrati sa mnom. Kad sam vidio da ide u donji kut, bio je to najbolji osjećaj ikada", otkrio je Watkins.

Kapiten Harry Kane postigao je prvi gola za Englesku protiv Nizozemske iz penala.

“Ovo je još jedna utakmica za ispisivanje historije. To je ono zbog čega smo uzbuđeni.

Finale u nedjelju

Tako sam ponosan na sve. Bio je to težak turnir i učiniti ono što smo napravili daleko od kuće je stvarno posebno. Postoji osjećaj da je još jedan posao i da to moramo dobiti u nedjelju.

Ollie je čekao, strpljivo, i ono što je napravio bilo je izvanredno. On to zaslužuje", rekao je Kane.

Za Engleze ovo će biti drugo uzastopno finale Eura nakon što su prije tri godine na svom terenu u Londonu izgubili od Italije u raspucavanju s penala.

Protivnik u nedjeljnom finalu bit će im reprezentacija Španije za koju će to biti peto finale evropskih prvenstava, a prvo nakon 2012. godine.