Politika

Hiljade građana učestvovalo u maršu mira za Srebrenicu u Beču

Raport.Ba
108018371 2616709148643002 6102725799401910820 n 1
U Beču, glavnom gradu Austrije, danas je održan marš povodom 11. jula i 25. godišnjice genocida nad Bošnjacima u Srebrenici. U maršu kroz Beč učestvovalo je hiljade građana, a organizrao ga je savezu bh. udruženja u Austriji "Consiluim Bosniakum" Okupljenima se obratio i Kemal Kozarić, ambasador BiH u Austriji. "Danas je 25 godina od genocida nad 8.372 Bošnjaka. 25 godina je prošlo ali tuga i bol su ostali. Srebrenica je simbol stradanja Bošnjaka, potvrda da je jedan narod trebao nestati samo zato što je druge vjere. Naša je poruka i želja da se nikad ne zaboravi i da se nikome ne ponovi. Danas majke Srebrenice plaču i mole, ali i majke Zvornika, Višegrada, Foče...plače i cijela BiH, i žele samo jedno da se kazne počinioci, a ubijeni nađu smiraj", rekao je Kozarić. Okupljenima se videolinkom obratila i Alma Zadić, bivša ministrica u Vladi Švedske, porijeklom iz BiH. [gallery link="file" columns="1" size="full" td_select_gallery_slide="slide" ids="30777,30776,30775,30774,30773,30772"]
Austrija Beč genocid genocid u Srebrenici Marš mira Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu