Olimpijada u Parizu

Historija ne pamti ovakvu utakmicu: ‘Ovo je najveći cirkus koji sam ikada vidio ‘

Ovo je najveći cirkus koji sam ikada vidio! Ljutit je Javier Mascherano, selektor argentinske nogometne reprezentacije za Olimpijski turnir, jer dogodila se scena kakvu je teško sažeti u jednoj rečenici.

Naime, Argentina je s Marokom prvobitno odigrala 2:2, pa bježala u svlačionicu zbog navijačkog incidenta, a onda saznala da je ipak - izgubila.

Hronologija kaže ovako. Cristian Medina u 16. minuti nadoknade zabio je Marokancima za 2:2 u prvoj utakmici B skupine Olimpijskog turnira.

Zatim su marokanski navijači, revoltirani enormnim produžetkom i kasnim pogotkom protivnika, zasuli argentinske nogometaše bocama i drugim predmetima, a neki od njih probili su se sve do terena i pokušali izbliza naštetiti slavljenicima pogotka.

U tom trenu, upliće se policija i otvara Argentincima prostor za bijeg u svlačionicu budući da se nalaze u opasnosti. Utakmica se tada vodi kao prekinuta, a ne kao završena, jer sudija nije označio završetak.

Potom argentinski nogometaši zbunjeno čekaju upute, jer ne znaju jesu li zaradili bod ili se još uvijek trebaju vratiti na teren.

U svlačionici su čekali 20-ak minuta, zatim je službeni spiker na stadionu u Saint Etienneu obavijestio navijače da mogu napustiti arenu. Na službenoj stranici Olimpijskih igara tada stiže i obavijest da je utakmica proknjižena kao "završena", uz ogradu da "možda još uvijek nismo čuli cjelokupnu situaciju".