osvojen prvi bod

Historijski podvig, Borac napravio iznenađenje u Konferencijskoj ligi

Fudbalski klub Borac, jedini predstavnik naše zemlje u evropskim takmičenjima ove sezone, na domaćem terenu je remizirao 1:1 sa Panathinaikosom u prvom kolu UEFA Konferencijske lige.

Gosti iz Grčke, ekipa Panathinaikosa je od prvog minuta krenula ofanzivno, a već u 11. minuti uspijeva i doći do željenog pogotka, Marinović je odlično centrirao, a kapiten ekipe, Bakasetas, lijevom nogom pogađa za vodstvo od 0:1.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a Banjalučani su mnogo bolje zaigrali u nastavku.

Tako u 50. minuti stiže do poravnanja. Herrera je odlično centrirao iz prekida s lijeve strane, a Despotović glavom matirao golmana gostiju za 1:1. Bio je to historijski prvi gol Borca u grupnoj fazi nekog UEFA takmičenja.

Ubrzo je Borac mogao do preokerta. Tri minute kasnije Herrera je primio loptu u kaznenom prostoru i sjajno šutirao, ali je Drogovski fenomenalno reagovao. Zaprijetio je domaći tim i u 60. minuti, a tada je u zadnjoj sekundi neko od defanzivaca gostiju izbacio u korner loptu ispred Despotovića.

Dvije minute kasnije velika šansa za Panathinaikos. Pellistri je bio sam na deset metara, ali je njegov udarac prošao tek nekoliko centimetara pored stative. Od tada, gosti su bili opasniji protivnik. U 72. minuti nakon šuta Bakasetasa stativa je bila saveznik domaćeg tima.