Politika

Hoćko: Sindikat doktora medicine i stomatologije KS nije u štrajku

Raport.Ba
Izet hocko
Sindikat doktora medicine i stomatologije Kantona Sarajevo naglašava da nisu u štrajku, s obzirom da su u medijima posljednjih dana objavljeni naslovi poput „Ljekari u Sarajevu u štrajku“. Kako je za Fenu pojasnio predsjednik Sindikata doktora medicine i stomatologije KS Izet Hoćko, u Sarajevu postoji Sindikat radnika zaposlenih u zdravstvu, Sindikat doktora medicine i stomatologije KS i Sindikat medicinskih sestara i tehničara KS i još postoji Sindikat Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu. „Razlika je u tome što sam ja ljekar, ali nisam radnik zaposlen u zdravstvu jer pripadam grupi zdravstvenih radnika. Medicinske sestre i tehničari također nisu radnici zaposleni u zdravstvu, oni su zdravstveni radnici. Ovaj najstariji Sindikat radnika zaspolenih u zdravstvu treba da okuplja radnike zaposlene u zdravstvu, a ne zdravstvene radnike. To su svi ostali radnici koji rade u zdravstvu“, objasnio je on. Kaže da je krajem prošle godine Sindikat doktora medicine i stomatologije KS potpisao Kolektivni ugovor sa Vladom KS i nema raloga za štrajk. „Borimo se za svoja prava i ne osporavamo uopšte borbu za prava drugih. Svako nek se bori za svoja prava“, poručio je Hoćko.
Izet Hoćko Sindikat doktora medicine i stomatologije Kantona Sarajevo Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu