euro 2024

Hrvati su došli prepuni elana u Njemačku. A, onda su ih Španci tresnuli od zemlju

Hrvatska je na otvaranju Europskog prvenstva protiv Španije doživjela težak poraz od 3:0.

Izabranicima Zlatka Dalića presudilo je katastrofalno prvo poluvrijeme u kojem su Španci postigli tri pogotka i tako osigurali pobjedu. Strijelci su bili Alvaro Morata, Fabian Ruiz i Dani Carvajal.

Španci su stigli do prednosti u 29. minutu utakmice. Bila je to prva prava prilika na meču, fantastična lopta Rodrija, Morata je izašao 1 na 1 sa Livakovićem i rutinski ga savladao za 1:0.

U 32. minutu Španci su postigli još jedan gol, vidjeli smo pravu majstoriju Ruiza. Španski vezni fudbaler je promiješao nekoliko igrača reprezentacije Hrvatske, izborio se za šut i pogodio donji desni ugao za 2:0!

Mogli su Hrvati da smanje rezultat poslije opasnog napada po desnoj strani, prebačena je lopta Gvardiolu na lijevu, uslijedio je udarac, a Budimir je malo zakasnio…

I onda još jedan udarac za Hrvate, Španci su postigli još jedan gol i to poslije prekida, Williams je poslije kombinacije iz kornera uputio ulaznu loptu, Carvajal je bio na mjestu za 3:0.

Španci su u drugom poluvremenu spustili ritam, svjesno su to učinili, a Hrvatima su donekle i pomogle izmjene.

Uspjeli su da stignu do velike šanse, Bruno Petković je imao zicer, bio je fauliran od strane Rodrija koji je dobio samo žuti karton, a sudija Oliver je pokazao na bijelu tačku.

I Petković je bio taj koji je izveo penal, Simon je odbranio, ali je odbio loptu ka Perišiću koji vraća povratnu Petkoviću koji je ovoga puta siguran! Ipak… VAR tehnologija je bila upošljena, Oliver je gledao situaciju i - dosuđen je rani ulazak u kazneni prostor od strane Perišića.