Hyundai je predstavio redizajniranu verziju svoje vodeće limuzine, Grandeur za 2027. godinu.
Osvježeni model donosi moderniji izgled i značajno unaprijeđen enterijer.
Moderniji i duži dizajn
Spolja, Grandeur dobija tanja prednja svjetla bez okvira i LED svjetlosnu traku kao dnevna svjetla, uz produženu haubu.
Automobil je blago porastao na oko 5,05 metara dužine, a tu su i novi branici, nova zadnja svjetlosna traka i dodatne boje karoserije.
Luksuznija i digitalizovana unutrašnjost
Najveće promjene su u kabini. Uveden je novi infotainment sistem sa velikim 17-inčnim ekranom baziranim na Android Automotive platformi.
Kontrole klima uređaja sada su integrisane u ekran, dok je instrument tabla manja i postavljena bliže vidnom polju vozača.
Grandeur po prvi put dobija i panoramski krov sa mogućnošću zatamnjivanja na dugme, unaprijeđeno ambijentalno osvjetljenje i kvalitetnije materijale poput drveta i metala.
I dalje vrh Hyundai ponude
Iako su SUV modeli dominantni na tržištu, Hyundai nastavlja ulagati u velike limuzine, potvrđujući da ovaj segment i dalje ima svoju publiku.
Grandeur ostaje pozicioniran iznad modela Sonata i predstavlja najluksuzniju Hyundai limuzinu za kupce koji ne žele preći na premium Genesis G80.