Igokea bez trenera, Bajić podnio ostavku: Nisam zadovoljan ni sam sa sobom

Košarkaši Igokee nisu uspjeli da prekinu crnu seriju. Doživjeli su poraz od Mege u Laktašima nakon produžetka (109:115). Nakon toga su, prema svemu sudeći, ostali i bez trenera.

Trener bh. prvaka Dragan Bajić je najprije čestitao Megi na pobjedi u susretu 15. kola ABA lige i poželio mnogo sreće u nastavku prvenstva. Ovo je prvaku Bosne i Hercegovine bio deveti poraz u 14 mečeva.

“Što se tiče same utakmice. Većim dijelom bila je dobra kontrola rezultata i igre. Međutim, ponovo taj defanzivni dio nije bio na nekom nivou.

Opet smo primili 100 poena. Možda i kad se utakmica lomila smo igrali jako loše napadački, to nismo smjeli dozvoliti. Ekipa Mege je poletna, dobro trče kontranapade i znaju da kazne, pogotovo u situacijama kad nije organizovana odbrana.

To nam se dosta puta dešavalo na utakmici. Na kraju smo nešto izvukli na sreću, taj produžetak, ali se u u dodatnih pet minuta nastavilo to loše iz treće i četvrte četvrtine”, izjavio je Bajić, prenosi Mondo.

Potom je preuzeo odgovornost za seriju neuspjeha prvaka BiH i otkrio da je podnio ostavku.

“Gledajući posljednje rezultate, imali smo šest-sedam poraza zaredom, sigurno da nije dobro. I na prethodnoj konferenciji sam rekao da nisam zadovoljan ni sam sa sobom, a da ne pričam o ostalim stvarima.

Upravo sam rekao Vuku Radivojeviću (sportski direktor Igokee, op. a) da preuzimam odgovornost kao trener za sve ove loše rezultate i sebe smatram najodgovornijim za sve što se dešava. Imam obavezu prema ljudima koji me plaćaju i zbog toga sam podnio ostavku na funkciju zbog loših rezultata i svih ovih dešavanja kad je klub u pitanju”, dodao je Bajić, prenosi SC Sport.