bundesliga

Imamo kandidata za gol sezone: Izračunali su da je lopta išla brzinom od 101,7 km/h na putu prema golu

U derbiju 5. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern Munchen i Bayer Leverkusen su pred 75.000 gledatelja na Allianz Areni odigrali 1:1.

Bio je to okršaj aktualnog lidera i aktualnog prvaka Bundeslige. Bayern je dominirao veći dio utakmice, Bavarci su imali 67 posto posjeda lopte i 19 udaraca, dok su "Apotekari" uputili tek tri udarca, ali je na koncu završilo 1:1.

Gosti su poveli u 31. minuti lijepim golom Roberta Andricha. Alejandro Grimaldo je ubacio iz kornera, lopta je došla do Granita Xhake koji je asistirao Andrichu, a ovaj sjajno pogodio sa 18 metara. Bio je to jedini udaraca "aportekara" u prvom poluvremenu prema vratima Manuela Neuera.

Bavarci su uspjeli izjednačiti u 39. minuti eurogolom Aleksandra Pavlovića koji je fantastično pogodio s više od 25 metara. Izračunali su da je lopta jurila brzinom od 101,7 kilometara na sat.

Bayern je već na samom otvaranju drugog dijela mogao do vodstva, no Serge Gnabry je u 48. minuti dva puta uzdramo okvir suparničkog gola. Domaćin je i u nastavku prvenstva nizao prilike, ali rezultat se više nije mijenjao.

Bavarski sastav je zadržao vrh ljestvice s dva boda više od RB Leipziga koji je sa 4:0 porazio Augsburg na čijim vratima je branio hrvatski vratar Nediljko Labrović.