ep u plivanju

Iman Avdić šesta u polufinalnoj grupi, ipak nije izborila finale

Bosanskohercegovačla plivačica Iman Avdić nastupila je u polufinalu 200 metara mješovito na Evropskom prvenstvu koje se održava u Beogradu.

Naša 16-godišnja reprezentativka je u svojoj grupi osvojila šesto mjesto (vrijeme: 2 minute i 19,73 sekundi) i nije se uspjela plasirati u finale. Imala je ukupno 12. vrijeme u Evropi, što je zavidan rezultat.

Nešto ranije danas, Lana Pudar osvojila je osmo mjesto u finalu utrke na 100 metara delfin. Osamnaesetogodišnja Mostarka dionicu je isplivala u vremenu 59,07 sekundi.

Pudar, najbolja bh. plivačica, u Beogradu će nastupiti još u svojoj najjačoj disciplini - 200 m delfin, u kojoj brani titulu evropske prvakinje koju je osvojila 2022. u Rimu.

Kvalifikacije su na programu u subotu od 10.15 sati, polufinalne utrke su u popodnevnom terminu, dok je finale na programu u nedjelju prije podne.